Czy ekspres kolbowy to urządzenie dobre do domu? Jakie zalety płyną z posiadania takiego urządzenia? Przekonaj się, że możesz uzyskać niepowtarzalny smak kawy – i to we własnej kuchni!

Ekspres kolbowy – co to za urządzenie?

Jeśli co jakiś czas chętnie odwiedzasz pobliską kawiarnię, to z pewnością wiesz, jak prezentuje się profesjonalny ekspres kolbowy. Nazwa urządzenia pochodzi od specjalnej kolby, w której umieszcza się zmielone ziarna. Następnie tę część mocuje się do ekspresu, a przez kawę przepuszczana jest gorąca woda pod ciśnieniem – właśnie tak uzyskuje się idealne, aromatyczne espresso. Jeszcze niedawno ekspresy kolbowe można było zobaczyć głównie w restauracjach lub innych punktach gastronomicznych – aktualnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Dzięki rozwojowi najnowszych technologii i większej popularności tematu kawy na rynku dostępne są ekspresy kolbowe, które idealnie sprawdzą się także w domowych warunkach. 

Ekspres kolbowy – jakie ma zalety?

Każde urządzenie do kawy ma pewne zalety i ograniczenia, dlatego też wybierając sprzęt do swojej kuchni, skup się na aspektach, na których zależy Ci najbardziej. Przy zakupach zazwyczaj bierze się pod uwagę cenę produktu, pełnione funkcje, design oraz łatwość obsługi. Jakie cechy ekspresu kolbowego sprawiają, że jest to atrakcyjne urządzenie także do domu? Oto kilka z nich:

 • kontrola nad każdym parametrem w procesie parzenia, 
 • możliwość przygotowania bazy do różnych kaw czarnych (np. americano) oraz mlecznych (m.in. cappuccino, caffe latte), 
 • nowoczesny design i elegancki wygląd, 
 • żywotność – kupno profesjonalnego sprzętu to inwestycja na długie lata. 

Największą zaletą ekspresów kolbowych jest napar kawowy o niezwykłych walorach smakowych, który ciężko jest uzyskać z pomocą innych metod parzenia. Kupno takiego urządzenia wydaje Ci się kuszącą opcją? Zobacz ciekawą ofertę urządzeń do kawy w internetowym sklepie Cafe Silesia – z pewnością znajdziesz sprzęt idealny do Twojej kuchni. 

Ekspres kolbowy do domu – na co zwrócić uwagę?

Poszukiwania ekspresu warto sprecyzować już na samym początku. Na szczęście wszystkie dostępne na rynku produkty należą do jednej z dwóch kategorii – są przeznaczone do użytku profesjonalnego lub domowego. Kawowy sprzęt do domu powinien mieć kilka szczególnych cech, dzięki czemu korzystanie z urządzenia będzie przyjemne i praktyczne. Aspekty, na które należy zwrócić uwagę to:

 • wielkość – sprzęt do kawy musi być dostosowany do ilości miejsca w Twojej kuchni, 
 • poziom zautomatyzowania urządzenia, 
 • materiał użyty do produkcji – wpływa na trwałość urządzenia i atrakcyjność wizualną, 
 • moc ekspresu, 
 • obecność wbudowanego młynka do ziaren, 
 • funkcje i elementy dodatkowe, m.in. spieniacz do przygotowania kaw mlecznych lub programy do czyszczenia ekspresu, 
 • cena – ekspresy kolbowe to wysokiej jakości urządzenia, które zazwyczaj wiążą się z większym wydatkiem. 

Kupno profesjonalnego sprzętu to marzenie wielu miłośników kawy – jest to inwestycja, która niesie ogromną satysfakcję na długi czas. Idealne espresso o poranku kojarzy Ci się głównie z włoską wycieczką? Z ekspresem kolbowym możesz stworzyć je także w domowym zakątku!