Pływanie jest sportem, który angażuje wszystkie grupy mięśni, pobudzając przy tym całe nasze ciało. Każdy ruch wykonany w wodzie wymaga od nas użycia sporej dawki energii.  Dzięki temu przyspieszamy przemianę materii i spalamy kalorie.  Dzięki regularnym treningom możemy w dosyć szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy. Jednak czy pływanie wszystkimi stylami jest tak samo skuteczne?

Jeśli zależy nam na szybkim spaleniu większej liczby kalorii, najlepszym wyborem będzie kraul.  Decydując się na trening pływacki tym stylem, w ciągu zaledwie 30 minut możesz spalić aż 350 kcal. Jednak jeśli preferujesz pływanie żabką, również bez problemu możesz zrzucić zbędne kilogramy i wymodelować swoją sylwetkę. W czasie godzinnego  treningu możesz spalić nawet 800 kcal, a przy okazji przyspieszyć przemianę materii, ponieważ podczas pływania twój organizm pracuje na zwiększonych obrotach.  Osoby, które szybko się nudzą i chcą urozmaicić sobie czas spędzony w wodzie, mogą przetestować pływanie w płetwach.  Będzie to bez wątpienia świetna zabawa, a dzięki szybszemu tempu i większemu obciążeniu podczas treningu, mamy szansę przyspieszyć proces odchudzania.

Co jednak  z osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wodą i nie potrafią wejść do basenu bez pomocniczej deski? Nie jest to żaden wstyd. Tak  również można zrobić skuteczny trening. Początkujące osoby pływając w ten sposób, również mogą zrzucić kalorie i schudnąć. Dla zaawansowanych pływaków deska może być urozmaiceniem, a także sposobem na pobudzenie innych partii mięśni.

Wybierając się na basen, nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu. O tym, co koniecznie należy ze sobą zabrać pisze strona https://www.lans.pl/