Diety różnią się od siebie. Jedna jest na odchudzanie druga na masę trzecią na uczulenia a czwarta na choroby. Diet jest mnóstwo, niektórzy wybierają swoją i świetnie się po niej czują, ale jakie są rodzaje owych diet? Właśnie dzisiaj zapoznasz się z niektórymi rodzajami diet, jakie znamy i jakie stosujemy.

Są to diety takie jak:

1. Dieta zdrowotna.

Dieta zdrowotna takich diet jest, mnóstwo to wszystko zależy, od danej potrzeby i narządu, którego chce się odprężyć przez pacjenta. Często stosuje się takie diety zdrowotne jak:

– Niskobiałkowa.

– Łatwotrawna.

– Bogatoresztkowa

Jest jeszcze wiele owych die zdrowotnych, które pomogą podczas wybrania diety przez pacjenta.

2. Dieta meal replacement.

Dieta dość mało znana w Polsce jest to rodzaj diety, która ma powodować odchudzanie się, w której jest zwykle jedzenie posiłków. Zastępuje też przemysłowo wyprodukowaną żywność.

3. Dieta autorska.

Do tej owej kategorii diet zaliczane są różne rodzaje diety sygnowane nazwiskiem owego autora tej o to diety. Diety autorskie najczęściej opierają się na dietetykach z dużą ilością doświadczenia i nie są one podparciem do owego badania klinicznego.

4. Dieta rozdzielona.

Do tych owych diet należy dodać taką dietę jak Haya. Inaczej diety te są nazywane niełączone a ich podstawową teorią, według której są, niejasno układane jest, nie łączyć w jednym posiłku białek z węglowodany.

5. Dieta, która wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego.

Dieta wegańska i wegetariańska zyskuje w ostatnim czasie bardzo dużą popularność z powodów etycznych, a też dbałość o środowisko naturalne. Wszystko to wskazuje, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy zmuszeni do owej konsumpcji mięsa.

Kto może skorzystać na przejściu na dietę?