Spalaczami tłuszczu nazywamy suplementy, które są pomocne w procesie spalania tkanki tłuszczowej.  Często nazywa się je tzw. fat burner. W ich skład wchodzą różne substancje, które wzajemnie się uzupełniają.  Ma to na celu zwiększenie skuteczności pozbywania się zbędnych kilogramów.

Pod względem składu spalacze tłuszczu możemy podzielić na termogeniki oraz lipolityki.

Termogeniki działają poprzez podniesienie temperatury naszego ciała i mobilizację tłuszczu zapasowego.  Prowadzi to do wykorzystania go przez organizm do celów energetycznych, co sprzyja skuteczności redukcji.  W ich składzie znajdziemy najczęściej mix różnych składników.

Lipotyki mają za zadanie usprawnić transport tłuszczu  oraz jego metabolizm w wątrobie.  W ich skład wchodzi często chrom, l-karnityna czy też zielona herbata.

Czy należy się kierować przy wyborze spalacza tłuszczu? Przede wszystkim naszym dobrym samopoczuciem po jego spożyciu. To podstawowe kryterium. Oprócz tego warto mieć świadomość, że termogeniki mają w swoim składzie sporą ilość kofeiny co może powodować silne pobudzenie.

Na rynku są dostępne także naturalne spalacze tłuszczu. W ich składzie najczęściej znajdziemy pokrzywę, gorzką pomarańczę, czosnek, zieloną herbatę, a także przyprawy takie jak pieprz, imbir, cynamon czy ostra papryka.

Zanim zdecydujemy się na zakup danego produktu, warto zapoznać się z jego składem. Powinniśmy sprawdzić jakość owocowych i warzywnych ekstraktów wchodzących w jego skład.  Upewnijmy się, że posiadają odpowiednie certyfikaty. Jest to ważne, ponieważ niestety niektórzy producenci bazują na tańszych, a co za tym idzie gorszych jakościowo zamiennikach.  Wpływa to znacząco na czystość produktu.

Więcej informacji na temat skutecznej diety znajdziesz tutaj