Osiągniecie wymarzonej sylwetki wymaga regularnej aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby na przyśpieszenie tego procesu.

Przedstawiamy kilka ćwiczeń poprawiających sylwetkę.

Ćwiczenia vacuum

To niepozorne ćwiczenie może być wykonywane przez każdego, a pomimo tego cieszy się uznaniem wśród zawodowych sportowców i trenerów personalnych. Polega na umiejętnym oddychania i wciąganiu brzucha. Pozwala na pobudzenie głębokich warstw tej partii ciała.

Ponadto jest zalecane osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa wynikającymi z urazów lub siedzącego trybu życia. To nie koniec! Ćwiczenia vacuum są stosowane profilaktycznie, jako środek minimalizujący ryzyko pojawienia się przepukliny pachwinowej. Warto nadmienić, że vacuum to prawdziwy hit wśród osób uprawiających sporty sylwetkowe.

Plank

Deska (plank) to niezwykłe ćwiczenie, którego wykonywanie zajmuje bardzo małą ilość czasu. Angażuje mięśnie brzucha, ramion nóg oraz pleców. Polega na podpieraniu się na przedramionach przy jednoczesnym utrzymywaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Początkowo może być wykonywane 2-3 razy w tygodniu zaledwie przez 30 sekund. Z czasem należy je robić częściej i wydłużać czas jego trwania. Należy zaznaczyć, że plank bez towarzystwa treningów cardio lub siłowych nie pozwoli na uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Przysiady

Przysiady to powszechnie znane ćwiczenie, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że działa nie tylko na nogi. Gwarantuje angażowanie wielu partii mięśniowych, co przekłada się na poprawę całości sylwetki. Pozwala na wykształcenie odpowiedniego poczucia równowagi oraz elastyczność. Przysiady można wykonywać z obciążeniem nad głową lub bez. Z oczywistych powodów ta pierwsza opcja przynosi szybsze efekty.