W momencie, kiedy za oknami pojawiają się pierwsze promienie słońca, większość skate parków zaczyna się zapełniać amatorami jazdy na deskorolce. Nie da się bowiem ukryć, że popularna „deska” zyskała sobie w ostatnim czasie pokaźne grono zwolenników. Co ciekawe, korzystają z niej już nie tylko młodsi, ale także osoby w sile wieku zdecydowały się na opanowanie podstawowych technik jazdy. Warto jednak zauważyć, że deskorolki dostępne na rynku mogą być mimo wszystko wyjątkowo zróżnicowane. Jednak najwięcej zainteresowania wzbudziła i ciągłe wzbudza deskorolka fiszka. Czym ona jest i co ją odróżnia od klasycznej deski?

Deskorolka fiszka, czyli młodsza siostra deski longboard

Deskorolka fiszka, czyli fishboard często określana jest mianem młodszej siostry klasycznej deski. Warto zwrócić już uwagę na samo określenie „fishboard”, które jasno wskazuje na fakt, iż deskorolka fiszka jest specyficznie wyprofilowana. Jej kształt bowiem przypomina rybę. W praktyce więc na deskorolce fiszce da się zauważyć zwężany i nieco wyższy tył oraz opływowy i smukły kształt. Co ciekawe, deskorolka fiszka daje o wiele większe możliwości w zakresie rozwinięcia prędkości na płaskim terenie. Jest ona znacznie mniejsza od klasycznej deski longboard, która z kolei o wiele lepiej sprawdzi się na terenie pochyłym lub nierównym.

Co odróżnia deskorolkę fiszkę od tradycyjnej deski?

Wspomniane zostało, że porównując deskorolkę fiszkę, do deski longboard zauważymy na samym początku różnicę w kształcie. Jednak nie jest to jedyna cecha, która odróżnia ją od deskorolki longboard. Okazuje się bowiem, że deskorolka fiszka wykonana jest z tworzywa sztucznego. W efekcie staje się ona bardziej zwinna i lżejsza niż klasyczna deskorolka longboard. Nie da się również ukryć, że różnicę można dostrzec również w cenie. Deskorolka fiszka to bowiem wydatek około 70-100 złotych. W przypadku deskorolki tradycyjnej można mówić już o cenie, która przekroczy nawet 300 złotych.

Jakie są zastosowania deskorolki fiszki?

W przypadku deskorolki fiszki raczej będziemy musieli zrezygnować z jazdy wyczynowej i z próbowania na niej nowych tricków. Deskorolka fiszka jest „sprzętem” przeznaczonym do jazdy rekreacyjnej i sprawdzi się świetnie w terenach miejskich. Można się nią bez problemu przemieszczać na krótkich dystansach, po dobrze utrzymanych drogach asfaltowych i chodnikach. Co ciekawe, deskorolka fiszka jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że staje się ona nieco wygodniejsza dla maluchów w wieku szkolnym, niż dla dorosłych użytkowników.