Dorosły człowiek,  aby jego organizm funkcjonował prawidłowo, powinien każdego dnia wypić  ok. 2 litrów wody.  Zapotrzebowanie na ilość przyjmowanych płynów zależy od wielu czynników.  Są to między innymi płeć, wiek oraz aktywność fizyczna.  Nie bez wpływu pozostaje również temperatura powietrza  oraz skrajnie wzmożony wysiłek fizyczny.

Osoby, które marzą o idealnej sylwetce  i chcą się pozbyć zbędnych kilogramów, powinny spożywać nawet do 3 litrów wody, łącznie z wodą zawartą w owocach, czy płynnym pożywieniu.

Jak pić wodę, żeby schudnąć

Wiele osób chcących schudnąć wprowadza do swojego jadłospisu ciepłą wodę, którą należy pic codziennie rano na czczo.  Wyższa temperatura ma wpływać na poprawę trawienia pokarmów poprzez ich rozpuszczenie.  Poprawia to przemianę materii oraz zmniejsza ryzyko zaparć. Natomiast po wypiciu gorącej wody temperatura ciała zaczyna się podnosić, zaczynamy się pocić, a z naszego ciała zostają wydalone toksyny.  Rozszerzają się wówczas nasze naczynia krwionośne, co sprzyja regeneracji mięśni po przeprowadzonym treningu.  Picie gorącej wody wspiera działanie diety i pomaga w procesie detoksykacji.

Sporo osób będących na diecie sięga przed pierwszym posiłkiem po wodę z cytryną. Wypicie takiego roztworu pomaga wyregulować poziom pH w organizmie. Wspomaga także procesy trawienne. Działa moczopędnie, dzięki czemu wspomaga wydalanie toksyn. Oprócz tego wpływa na poprawę nastroju oraz wspomaga odporność. Dla wielu osób jest zamiennikiem kawy, dającym podobną dawkę porannej energii.

Na temat korzystnego wpływu wody na organizm człowieka pisze również strona \https://www.kaszel.pl/