Rolki to sport cieszący się popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jazda na  nich daje wiele radości i jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jednak na tym jej zalety się nie kończą. Największym plusem jazdy na rolkach jest fakt, że dzięki niej możemy bardzo szybko i skutecznie spalić kalorie. Jeśli zatem zależy ci na zgubieniu nadmiaru kilogramów, jest to idealny sport dla ciebie.

Co daje jazda na rolkach

Jazda na rolkach oprócz frajdy i świetnej zabawy daje możliwość szybkiego spalania kalorii. W ciągu godziny możemy ich spalić nawet 700. Co  w porównaniu z innymi sportami jest naprawdę świetnym wynikiem.  Dużo zależy oczywiście od intensywności przeprowadzonego przez nas treningu. Jeśli  trening będzie  łagodniejszy,  ilość kalorii, które spalimy, może być znacząco mniejsza. Dlatego wszystko w naszych rękach, a właściwie nogach.  Warto jednak się przyłożyć, bo wybierając jazdę na rowerze lub aerobik, aby osiągnąć ten sam efekt, musielibyśmy ćwiczyć dwa razy dłużej. Jeśli zależy nam na dobrych efektach, wybierajmy raczej spokojne, długie trasy.

Jazda na rolkach wpływa bardzo korzystnie na nasze ciało. Nie obciążając stawów, możemy pobudzić do pracy prawie wszystkie mięśnie. Dlatego ta dyscyplina porównywana jest często do biegania. Podczas treningu pobudzamy do pracy nie tylko nogi i ręce, ale także plecy oraz brzuch.  Jest to także  idealne rozwiązanie dla osób chcących wymodelować pośladki i wysmuklić uda. Dodatkowo możemy przy okazji wzmocnić mięśnie  i zniwelować ból kręgosłupa. Efekt płaskiego i wzmocnionego brzucha na pewno zadowoli każdego, kto wybierze ten rodzaj treningu.